"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gerçek Tonlu görüntüler bir sonraki iPhone’a gelecektir

Başka bir rapor, Apple’ın bir sonraki ahizesi olan iPhone 8’e gelecek potansiyel bir yeni özelliği işaret ettiğinden, ol ‘iPhone söylenti fabrikasında bir başka rahatsızlık vermenin zamanı geldi.

Bir Barclays yatırım raporu, MacRumors’a göre True Tone ekranlarıyla bu yıl çıkması beklenen üç yeni iPhone’u ima ediyor gibi görünüyor.

Bu doğruysa, bu, iPhone 7S / 7S + ve / veya iPhone 8’in daha önce Apple’ın 9.7-inç iPad Pro’ya özgü görüntüleri alabileceği (henüz açıklanmayacağı) anlamına gelecektir.

Gerçek Ton nedir?

True Tone, kullanıcının etrafındaki ortam ışığına göre iPad ekranındaki beyaz dengesini ayarlar ve böylece ekrandaki rengi olabildiğince doğru olarak görmesini sağlar.

Örneğin, ekran, cihazın ılık bir şekilde aydınlatılmış bir odada bulunan turuncu miktarını ayarlayabilir veya cihazı, parlak LED aydınlatması dışında veya başka bir yere götürdüğünüzde daha soğuk renkler kullanabilir.

Bu özellik, Apple’ın Gece Vuruşu özelliğinin, iyi bir gece uykusu elde etmek için mavi ışığı nasıl kestiğine benzer şekilde çalışır; ancak True Tone öncelikle bir görüntünün nasıl göründüğünü bilmen gereken sanatçılar ve fotoğrafçılar tarafından kullanılır.

Hala spekülasyon alanında olmasına rağmen, Apple’ın iPhone 8 için ekran görüntüsünü zamanla arttırmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Örneğin, diğer raporların iPhone yapımcısının bir sonraki partisinin de Esnek bir OLED ekranı.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir