"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apple iOS 10.3 kullanıcılarını uyarıyor!

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 10.3 güncellemesinde iCloud ayarları ile ilgili bir hata olduğu ortaya çıktı. Yeniliklerinden çok hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri ile ön plana çıkan iOS 10.3 ile ilgili Apple’dan bazı kullanıcılara bir uyarı e-maili geldi.

iOS 10.3, iCloud ayarlarını değiştiriyor

Apple, bugün, bazı iCloud kullanıcılarına iOS 10.3’teki bir hatanın kullanıcının devre dışı bıraktığı bazı iCloud ayarlarının yanlışlıkla yeniden etkinleştirilmesine neden olabileceğini belirten bir uyarı e-maili gönderdi. Şirket, gönderdiği e-mail de iOS 10.3’te açılmış olabilecek tüm iCloud ayarlarını tekrar kapatmak için kontrol edilmesini istiyor.

17-04/05/ios-103-icloud-549x979.jpg

Hangi iCloud hizmetlerinin durumdan etkilenmiş olabileceği belli değil. Fakat yabancı Forumlarda bazı kişiler iCloud Mail‘in kapatıldığı halde iOS 10.3 ile aktif hale geldiğini bildirdiler. Apple, iCloud ayarlarının yeniden yapılmasını, ayarlar ile ilgili bir sıkıntı yaşanırsa destek hattı ile iletişime geçilmesini istiyor.

27 Mart’ta yayınlanan iOS 10.3, AirPodsumu Bul ve Apple File System ile ön plana çıkmıştı. Genel anlamda bir çok cihazın hızlandığı görülen bu güncelleme ile cihazlarında pil ve ısınma problemleri yaşayan kullanıcılar da oldu. Apple, iOS 10.3’te ortaya çıkan problemleri çözmek için hafta başında iOS 10.3.1‘i yayınladı. Haberimize konu olan iCloud hatası bu güncelleme ile çözüldü.

:: iOS 10.3’te iCloud hatası yaşadınız mı?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir