"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apple, şüpheden vazgeçme zamanı !

Bir şirket için iyi bir çeyrek, eleştirmenlerin neden bahsettiklerini unutmasını sağlayabilir.

Apple’ın geçen yılki tatil satın alma sezonunu kapsayan 2017 kazanç raporunun ilk çeyreğine girdiği günlerde pek çok uzman Apple’ın servetlerini ve geleceklerini elle sıktı. Sorular dahil oldu:

iPhone satışlarında ne kadar gerileyebiliriz?

MacBook Pro ve geleneksel liman eksikliği tam bir felaket miydi?

Apple bir daha yenilik yapabilir mi?

Apple’ın rekor kıran 78.4 milyar dolarlık rekor kıran bir rekor kırdığını kimse tahmin etmedi. Şampiyon ürün, bir zamanlar işaretlenen iPhone’tan, özellikle de daha büyük, daha pahalı olan iPhone 7 Plus’dan başka bir şey değildi. Apple geçen sonbaharda telefona Apple’ın girdiği zaman arz sıkıntısı duyduk ancak bunun en büyük sebebi, faiz artırmak ve talebi yüksek tutmak için kıtlık olduğunun düşünülmesiydi. Gerçekte, talep hepsi tek başına çok yüksekti.

DİKKAT: iPhone 8 konsepti, kamerayı Apple logosuyla birleştiriyor

Salı gecesindaki kazanç çağrısı sırasında Apple, neredeyse her pazarda iPhone satışları için çift haneli büyüme kaydetti. Şirket son çeyrekte 78 milyon iPhone sattı. Ve Apple CEO’su Tim Cook, “iPhone 7 Plus’ın şaşırtıcı başarısını” kaydetti.

Başka bir deyişle, Apple bu benzeri görülmemiş başarıyı, en azından kısmen, geçtiğimiz yılın modeline (ve 2015’ler) çok benzeyen ve yeniliğin çoğunlukla kaputun altında bulunan bir akıllı telefonun arkasına sürdü (şu anki durum böyle) . Bir kişi su direncini ve tek düğmeli optik zoom’u (ve bu harika Portre Modu’nu) sağlayan çift kameraların birçok düşüncesinden daha başarılı olduğunu düşünmelidir.

Apple, rakiplerini yenilemekle değil, mükemmel ürünlerin kalitesinde öğüterek onları daha da geliştiren, ancak şaşkınlık yaratmayan akıllı, yeni özellikler ile cesaretlendirmeye devam ediyor. Başarıya mantıklı, riskten kaçınan bir yaklaşım. Apple bir limanı kaldırabilir, ancak kavisli bir telefon sunmaz. Müşterilerinin neyi sevdiğini ve neye dayanabileceğini bilir. İnanılmaz derecede iyi olan iPhone 7 Plus satışları, Apple’ın 3,5 mm’lik çıkıntıyı çıkarmadaki olumsuz etkisini doğru orantılı bir şekilde kanıtladığını kanıtladı (aslında hiçbir etkisi olmadığı için).

Rakibinden küçük bir yardım
Şirket, Samsung’un şaşırtıcı Note7 yanıltmasından kesinlikle faydalandı, ancak şükürler olsun ki bu şirketin insanlarını Apple’ın alternatiflerine sürüklemek için kullandığı sıkıntılardan değil. Tim Cook, Samsung’a olanlardan hiç bahsetmedi, belki de yüksek yolun Note 7 mültecilerinin Apple’ın sahillerine istekli bir şekilde gelmesine izin vereceğini akıllıca tanıdı.

IPhone 7 ve 7 Plus başarısı, Apple’ın diğer bölümleri için bir tür “Johnny Appleseed” olarak hareket etti.

iPhone işi büyümese bile, Apple zengin bir delidir.
Apple CFO Luca Maestri kazanç çağrısı sırasında “iPhone satışları hizmetler sektörü için büyük bir itici güç” dedi. Bu şaşırtıcı bir açıklama değildir: iPhone’ların uygulamalara, müziklere ve içeriğe ihtiyacı vardır. App Store, Apple Music ve iTunes bunu sağlar.

Bu çeyrekte hizmet sektöründe yıllık yüzde on sekiz artış, bu etkinin bir kanıtı ve Apple’ın App Store’da işlem yapan kişilerin sayısının iki katına çıktığını söylediği için, Cook’ın Apple’ın hizmet işini iki katına çıkarabileceğini gösteriyor. Özellikle de orijinal içeriğe daha da derinleşir ve mix’e bir TV aboneliği hizmeti eklerse, dört yıl.

Teşekkürler.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir