"Enter"a basıp içeriğe geçin

BlackBerry KEYone gecikecek mi?

BlackBerry KEYone hakkında bir ay sonra ilk defa yeni detaylar geldi. BlackBerry yetkililerinden gelen açıklama ile birlikte yeni amiral gemisi, BlackBerry KEYone biraz gecikmeli olarak karşımıza çıkacak.

BlackBerry KEYone ile gecikmeli buluşacağız!

MWC 2017‘de tanıtılması ile beraber etkinliğe damgasını vuran telefonlardan biri olan BlackBerry KEYone oldukça iddialı geliyor. Bugün yapılan açıklama ile birlikte BlackBerry KEYone‘ın çıkış tarihi hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

QWERTY klavyesiyle dikkat çeken cihazın, Nisan ayı içerisinde satışa sunulacağı açıklanmıştı. Fakat yetkililerin yaptığı yeni bir duyuru ile yeni telefonun çıkış tarihi bir ay ileriye alındı. Böylelikle KEYone ile Mayıs ayında sonra buluşmuş olacağız.

17-03/31/blackberry-keyone-ozellikleri-ve-fiyati.jpg

BlackBerry CEO‘su John Chen’in yapmış olduğu açıklama ile birlikte, yeni BlackBerry‘nin Nisan ayı sonunda üretim aşamısına geçeleceğini doğruladı. 

İlk olarak Nisan ayının sonunda KEYone‘ın üretimine başlanılacağını belirten Chen, yeni telefonun oldukça iyi göründüğü belirtti. Yaşanan bu gecikmenin ardından Mayıs ayından sonraya sarkan KEYone, bütün dünyada aynı anda satışa sunulacak.

Yaşanan son gelişmeler yeni BlackBerry ile Haziran ayının başı itibari ile bulaşacağız. BlackBerry KEYone‘un özellikleri hatırlatacak olursak;

BlackBerry KEYone özellikleri

BlackBerry klasiği olan QWERTY klavyesiyle dikkat çeken cihaz, space tuşunda parmak izi sensörü bulunduran ilk akıllı telefon. Ayrıca klavyedeki farklı tuşlara farklı işlevler de atanabiliyor.

Telefonu rakiplerinden ayıran bir diğer özellik ise güvenlik. Cihazda özelleştirilmiş haliyle daha güvenli işletim sistemi, işlemciye eklenen güvenlik anahtarları ve ön yüklü DTEK güvenlik uygulaması yer alıyor.

TCL tarafından tasarlanan cihaz yumuşak dokulu arka yüzeyi ve metal çerçeveleri ile karizmatik bir görünüme sahip. 4.5 inç boyutlu ekranda 1620 x 1080 çözünürlük sunan cihaz, gücünü Snapdragon 625işlemcisinden alıyor. Ayrıca cihazda 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği ve Android 7.1 Nougat işletim sistemi bulunuyor.

:: BlackBerry KEYone hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir