"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bu 13 telefon sadece Windows 10 Creators Güncelleştirmesini alıyor

Microsoft, yalnızca 13 telefonun, mobil cihazlar için Windows 10 Creators Update’i alacağını ve 25 Nisan’tan itibaren başlatılacağını doğruladı. Telefonunuz dahil değilse, tamamen şansınız olmayabilir.

Alcatel IDOL 4S, Alcatel OneTouch Fierce XL, HP Elite x3, Lenovo Softbank 503LV, MCJ Madosma Q601, Trinity NuAns Neo, VAIO VPB051 ve aşağıdaki Lumias: 550, 640, 640 XL, 650 , 950 ve 950 XL.

Microsoft’un Dona Sarkar, “Bu listede olmayan aygıtlara sahip olan Windows İçerileri, bu aygıtları, Windows 10 İçerik Oluşturucu Güncelleştirmesinde, kendi sorumluluklarını taşıyorsa, desteklenmediğini bilerek de tutabilir” diyor Microsoft’tan Dona Sarkar.

Mobil sıkıntılardan

Microsoft, kullanıcıların hayal kırıklığına uğramış olacağını bildiğini söylüyor ancak yazı Windows 10’un mobil sürümü için bir süre duvarda duruyordu. Ufukta yeni bir donanım yok ve Creator Update yayımı son bir hayali olabilir (Veya son bir sızlanma).

Akıllı telefonlar gittikçe, Microsoft şimdi iOS ve Android, özellikle Android’de kendi uygulamalarını ön plana çıkarmak için içerik gibi görünüyor – OS çok özelleştirilebilir olduğu için, Microsoft aslında Google’ın varsayılan uygulamalarını kendi uygulamalarıyla değiştirebilir.

Şirketin masaüstleri ve tabletlerde çalışan birleşik bir işletim sistemi yaratma çabaları son yıllarda piyasaya çıkan 2’si 1 arada cihazın seli ile daha başarılı oldu. Zaman, Windows’un sonunda mobil cihazda bir dönüş yapıp sağlayamayacağını gösterecek.

ZDNet

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir