"Enter"a basıp içeriğe geçin

En pahalı ve en ucuz iPhone hangi ülkelerde satılıyor?

iPhone dünyada genel olarak çok yüksek fiyatlara satılıyor. Fakat vergiler ve para birimine göre iPhone‘un fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle iPhone’lar bazı ülkelerde diğerlerine göre daha uygun bir fiyatla satın alınabiliyor. Yeni yapılan bir araştırma şu anda iPhone’un en pahalıya ve en ucuza satıldığı yerleri gözler önüne seriyor.

Yapılan listenin başında maalesef Türkiye yer alıyor. Dünyanın en pahalı iPhone’unun satıldığı Türkiye’de 128 GB iPhone 7 alabilmek için 1.200 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Bu rakamın Amerika’daki satış fiyatına göre yüzde 47 oranında daha fazla olduğu görülebiliyor. Fiyatın iPhone 6s’e göre olan farkı ise yüzde 16 seviyesinde. Geçen yıl en yüksek fiyatlı iPhone’un satıldığı Brezilya bu yıl ikinci sıraya gerilemiş durumda. 1.115 dolara iPhone 7 satın alınabilen ülkede satılan iPhone’un Amerika’ya göre fiyat farkının ise yüzde 37 dolaylarında olduğu görülüyor.

En ucuz iPhone’lara baktığımızda ise Amerika’nın ardından Japonya geliyor. Japonya’da satılan iPhone’un fiyatının Amerika ile aynı seviyede. Bu sayede Japonya’da da tıpkı Amerika’daki gibi 815 dolara iPhone alınabiliyor. Japonya’dan sonraki en ucuz iPhone ise Hong Kong’dan alınıyor.

Kaynak Business Insiderİlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir