"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 bataryası performansını koruyacak!

Akıllı telefonların bataryaları zaman içinde yıpranarak ilk kullanımdaki performansını kaybediyor. Bu da zaten yeterli performansı alamayan kullanıcılar için kötü bir durum. Samsung, Galaxy S8 ile birlikte bataryanın performans kaybını en aza indiriyor.

Samsung Galaxy S8 ön inceleme!

Galaxy S8 bataryası S7 bataryasından daha az yıpranıyor

Samsung’un verdiği istatistiki bilgilere göre, şirketin geçen yılki amiral gemisi Galaxy S7‘in bataryası bir yılın sonunda kapasitesinin % 80‘ini korurken, S8‘in bataryası bu süreçte sadece % 5 lik bir kayıpla kapasitesinin % 95‘ini koruyacak. Samsung, bunu nasıl gerçekleştiğinin ayrıntılarına girmiyor. Fakat batarya ve güç yönetim sistemleri ile ilgili geliştirmeler yapmış olabilir.

17-04/01/galaxy-s8-batarya.jpg

Pil ömrünün zamanla azalmasının en büyük nedeni, lityum pillerin doğal bir eğilimi nedeniyle kapasitenin kaybedilmesi. Ancak pil Teknolojisindeki ilerlemeler, Tesla gibi şirketlerin tipik bozulma eğrisini yenmesini sağladı. Görünen o ki Samsung da bu alanda ilerleme kaydediyor ya da tedarikçileri yeni teknolojileri kullanmaya başladılar.

Galaxy S8 ve S8 Plus‘ta pil performansının bu şekilde olması cihazların uzun süre kullanımının önünü açacak. Ayrıca ilk yıl içinde sorunlar yüzünden batarya değiştirme durumunun da önüne geçilmiş olacak.

:: Galaxy S8 bataryasında yapılan bu iyileştirme ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir