"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8, Daydream VR’ı destekliyor mu?

Samsung’un geçtiğimiz hafta tanıtımı gerçekleştirdiği Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri, teknik özellikleri ve tasarımı ile başarısını kanıtlarken cihazların sanal gerçeklik konusunda sunduğu özelliklere değinilmedi.

Galaxy S8 ikilisinin sanal gerçeklik Teknolojisi ile sunduğu deneyimi test etmek isteyen VRHeads uzmanları, tuhaf bir olay ile karşı karşıya kaldılar.

Galaxy S8, Daydream VR ile uyumlu mu?

Google’ın Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunan Daydream VR’ını Galaxy S8 modelinde kullanmak isteyen VRHeads uzmanları, gerekli uygulamayı cihaza yüklemek istediklerini ancak, sürekli bir hata mesajı ile karşılaştıklarını açıkladılar.

17-04/03/galaxy-s8-1491170770.jpg

Bazı kullanıcılar, Samsung’un Gear VR ürünü nedeniyle Daydream uygulamasını desteklemek istemediğini iddia ederken, bazıları ise sorunun tamamen yazılımsal olduğunu savunuyor.

Tabi, Galaxy S8’e Daydream VR uygulamasını yüklemek için bir yol bulunuyor. Root yetkisine sahip olduktan sonra sistem dosyalarında yapılacak olan küçük bir değişiklik ile, yaşanan sorunun ortadan kaldırılması mümkün.

Ancak, hali hazırda Galaxy S8 modelinin teslimatı bile başlamadığı için cihazı Root’lu hale getirmek henüz mümkün değil.

:: Sanal gerçeklik teknolojisi sizin için ne kadar önemli?

SDN

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir