"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 hoparlörü sorunlu mu?

Samsung’un sonsuz ekranıyla (Infınity Display) göz dolduran amiral gemisi Galaxy S8, satışa çıktığı günden beri özelliklerinin yanında sorunları ile gündemden düşmüyor. Kırmızı ekran ve kablosuz şarj probleminden sonra şimdi de hoparlör sorunu olduğu iddia ediliyor.

Galaxy S8 hoparlörü sorunlu mu?

Bazı Galaxy S8 kullanıcıları YouTube videolarını izlerken, müzik dinlerken ve oyun oynarken sesin kesildiğinden şikayet ediyor. Samsung’un ABD topluluk Forumunda, bunun hatalı kablolamayı içeren bir donanım sorunu olduğu iddiaları var. Yazılım güncellemesi ile sorunun düzeltilemeyeceği düşünülüyor.

17-05/12/samsung-s8-7592-554x308.jpg

Bazı kullanıcılar, hoparlörlerin yaklaşık iki santim ötesine dokunulduğunda sesin tekrar açıldığını söylüyorlar. İşlemi tekrar yapınca hoparlörün kapandığını belirtiyorlar. Bu, telefonun içindeki bir bağlantının gevşek olabileceğini gösteriyor. XDA forumlarındaki bazı üyeler de aynı sorunu yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Samsung’un bunun bir yazılım sorunu olduğunu belirterek etkilenen cihazları yenileri ile değiştirmeyi reddettiği iddia ediliyor. Telefonu yeniden başlatmanın veya fabrika ayarlarına dönmenin sorunu çözmesi bunun yazılım sorunu olduğu düşüncesini güçlendiriyor. Samsung’un bir güncelleme ile bu sorunu çözmesi bekleniyor.

:: Galaxy S8 ve S8 Plus’ta bu sorunu yaşadınız mı? 

SDN
İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir