"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 için ilk güncelleme yayınlandı

Galaxy S8’in resmi olarak satışa sunulmasından bir hafta sonra ilk yazılım güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile bazı kullanıcıların şikayet ettikleri kırmızı ekran sorunu çözülüyor. Güncelleme, Kore’den bir gün sonra ülkemiz için de yayınlandı.

Güncelleme ile kırmızı ekran sorunu çözülüyor

Güney Kore’de Galaxy S8 ve S8 Plus’a ilk sahip olan bazı kullanıcılar, cihazlarının ekranlarında kırmızı renk tonunun hakim olduğundan şikayet etmişlerdi. Samsung, sorunun donanımsal olmadığını ve yazılım güncellemesi ile çözüleceğini açıklamıştı.

17-04/29/galaxy-s8-kirmizi-ekran.jpg

Şirket, Güney Kore’den başlayarak Galaxy S8’in ilk güncellemesini dağıtmaya başladı. Kore’den bir gün sonra İngiltere, Almanya ve Türkiye gibi Avrupa ülkeleri için de güncelleme yayınlandı. 426 MB boyutundaki güncelleme, kullanıcıların ekranın renk dengesini ayarlamalarını sağlayan uyarlanabilir ekran modu için yeni birkaç ayar getiriyor.

Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus sabipleri, güncellemeyi ayarlardaki Yazılım güncelleştirme bölümüne girdikten sonra “güncellemeyi manuel indir” diyerek yükleyebilirler. Cihazınızın kablosuz ağa bağlı olması gerektiğini ve bataryanızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayın.

:: Galaxy S8 satın aldınız mı?

SDN
İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir