"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 ile iPhone 7 düşürme testinde!

Samsung’un 29 Mart’ta görücüye çıkardığı Galaxy S8 ve S8 Plus nereseyse çerçevesiz bir ekrana sahipler. Her iki cihazda ekran kasa oranı %85’in üzerinde. Yani iki cihaz da Samsung’un İnfınity Display adını verdiği sonsuz bir ekranla geliyor. Bu ekranın yere düştükten sonra performansı merak konusu. TechRax isimli YouTube kanalında Galaxy S8 ile iPhone 7 düşürme testine tabi tutuldu.

Galaxy S8 ve iPhone 7 düşürme testi

Galaxy S8’de çerçeve olmaması sebebiyle ekranın düşme sırasında kolay parçalanabileceği düşünülüyor. iPhone 7’nin üst ve alt çerçevelerinin oldukça geniş olması darbelerin emilmesi için geniş alan sağlayacağından dolayı düşürme tehlikesine karşı daha başarılı olması bekleniyor.

Samsung, Galaxy S8’in ekranının yuvarlak köşelerinin darbeleri daha iyi absorbe etmesini ve düşmeler sırasında ekranın çatlamasını önlediğini belirtiyor. Galaxy S8’in tamamen cam kasa olması alüminyum kasaya sahip iPhone 7’yi daha düşmelere karşı daha avantajlı hale getiriyor.

Galaxy S8 ve iPhone 7 iki farklı düşürme testine tabi tutuldu. Her iki telefon da ilk düşürme testini sadece birkaç çizik ile atlatıyorlar. İkinci testte ekranı dağılan iPhone 7 çalışmazken, Galaxy S8 ise çalışmaya devam ediyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus düşürme testi

EverythingApplePro kanalı da daha büyük ekranlı Galaxy S8 Plus‘ı da iPhone 7 Plus ile karşı karşıya getirdi. İki cihaz ilk videodaki testlere göre biraz daha kapsamlı düşürme testlerine tabi tutuluyor. Farklı yüksekliklerden düşürülürek yapılan testlerin ilkinde Galaxy S8 Plus’ın kasası kırılıyor.

Ekran ise testlerde şaşırtıcı derecede iPhone 7 Plus’tan çok daha iyi sonuç veriyor. iPhone 7 Plus’ın ekranı, son düşme testine kadar sağlam kalırken, 3.5 metreden düştükten sonra çalışmaz hale geldi. Galaxy S8 Plus ekranı ise 3.5 metreden düştükten sonra bile çalışmaya devam etti.

:: Galaxy S8’in testlerdeki performansını nasıl buldunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir