"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 ile nasıl ekran görüntüsü alınır?

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ çok yakında piyasaya sürülecek. Fakat bu iki cihazda da Samsung’un yıllardır kullanıcılarına sunduğu Home tuşu bulunmuyor. Bu yüzden de ekran görüntüsünün nasıl alınacağı merak konusu oldu.

Kolayca ekran görüntüsü alın!

Samsung’un yeni modellerinde sağ tarafta güç tuşu bulunuyor. Bu tuşa basılı tutarak cihazı açıp kapatabiliyorsunuz. Aynı zamanda da ekranı kapatmak ve kilitlemek için de kullanılıyor.

Sol bölümde ise iki tuş yer alıyor ve sesi açıp kapamanıza yarıyor. Ekran görüntüsü alabilmek için de bu iki yüzdeki tuşları da kullanmanız gerekiyor.

17-04/07/s8.png

Cihazın sağ tarafındaki güç tuşu ile sol tarafında yer alan ses kısma tuşuna aynı anda basılı tuttuğunuzda ekran görüntüsünü almış oluyorsunuz. Zaten ekranın klasikleşmiş şekilde yanıp sönmesinden ekran görüntüsünü aldığınızı anlayabiliyorsunuz.

Samsung işi bu noktada da ilginç bir hale getirmeyi başarmış durumda. Zira karşınıza ekran görüntüsünün ön izlemesi çıkıyor ve üç farklı seçenek sunuluyor. Bunlardan biri kaydırma ekran görüntüsü. Bu seçeneği seçtiğinizde Galaxy S8 otomatik olarak sayfayı bir kez aşağı kaydırıyor ve süper uzunlukta bir ekran görüntüsü yaratıyor. Bu da internet sitelerindeki yazıların görüntülerini alabilmek için ideal bir seçenek gibi.
İkinci seçenek ise kırpma seçeneği. Seçildiğinde ekranda yeni seçenekler beliriyor ve bu sayede aldığınız ekran görüntüsünü istediğiniz gibi kırpabiliyorsunuz. Açıkçası gereğinden fazla bilgi vermek istemediğiniz zamanlar için birebir görünüyor.
Son seçenek de ek açıklamalar seçeneği. İsminden de tahmin edebileceğiniz gibi ekran görüntüsünün istediğiniz yerine işaretler koyabiliyor, ek açıklamalar yazabiliyorsunuz.
:: Samsung’un Home tuşunu kaldırması konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir