"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S8 Plus’ta kablosuz şarj problemi!

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Galaxy S8 ailesinin yaşadığı problemler sürüyor. Önce Galaxy S8 modellerindeki kırmızı ekranlardan şikayetler gelmeye başlamıştı. Şimdi de Galaxy S8+ modelinin kablosuz hızlı şarj özelliğinin çalışmadığı belirtiliyor.

Galaxy S8+’ın ne sorunu var?

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini kablosuz şarj edebilmesi için ürettiği Qi şarj pedlerinin hızlı şarj özelliğinin Galaxy S8+ modelinde sorunsuz şekilde çalıştığı fakat diğer Qi sertifikalı pedlerin S8+ modelini yalnızca yavaş şarj edilebildiği ya da cihazı hiçbir şekilde şarj etmediği ortaya çıktı.

Hatta problemin boyutunun daha da büyük olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Samsung’un Galaxy S8 ya da Galaxy S8+ modelleri için üretmediği eski Qi sertifikalı şarj pedlerinin de aynı sorunu yaşattığı bildiriliyor.

Cihazı şarj etmeyi denediklerinde “Düzensiz şarj algılandı.” şeklinde bir uyarı alan kullanıcıların bazıları bu hatayı yalnızca hızlı şarj özelliğini kullanmak istediklerinde yaşadıklarını belirtiyor.

Yaşanan problemi görebilmeniz için YouTube üzerinde bir kullanıcı tarafından hazırlanan bu videoya göz atabilir ve benzer bir problem yaşayıp yaşamadığınızı bizlere yorum olarak gönderebilirsiniz.

:: Galaxy S8+’ın kablosuz şarj özelliğindeki problem hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir