"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Google Asistan Launcher’ı Play Store’dan kaldırdığı bildirildi

Google, Ağustos 2008’den bu yana herhangi bir Android cihazına kendi Google Asistan tabanlı uygulama başlatıcıyı kurma seçeneği sundu ancak bunun hemen hemen değişmek üzere olduğu görülüyor. Android Güvenliğine gönderilen bir sızdırılan e-postaya göre Google, 2017 yılının İlkinin sonuna kadar Google Asistan Başlatıcı’yı Play Store’dan kaldırmayı planlıyor ve Google

Asistan Başlatıcı ile 1 Mart’ta gönderilmeye çalışılan yeni cihazların onaylanmasını durduracak.

Google Asistan Launcher öncelikle Google Nexus referans cihazı satırı için tasarlandı, ancak çirkin Android derilerini üreticilerden gizlemek ve bunları Google’ın temiz, tutarlı Malzeme Tasarımı diliyle değiştirmenin hızlı ve güvenilir bir yolu olarak iyi biliniyordu. Sızdırılan e-posta, Google’ın güncellemeler yoluyla uygulamayı hâlâ destekleyeceğini not ederken, Google Play Store aracılığıyla artık sunulmayacaktır.

Google’ın Now Launcher’ı öldürmesiyle birlikte şirket, diğer cihazlar için geliştirdiği yeni Pixel Launcher’ı da genişletiyor olabilir – şu anda Google’ın yeni Pixel ve Pixel XL’lerine özel. Şu andan itibaren kullanıcılar ileride Android cihazlarını yeniden ciltlemek için Nova Launcher gibi diğer üçüncü parti çözümlerine yönelmek zorunda kalacaklar.

Onay için Google’a ulaştık ve daha sonraki gelişmelerle bu yazıyı güncellemeye devam edeceğiz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir