"Enter"a basıp içeriğe geçin

HTC 11 çıkış tarihi, haber ve söylentiler

Güncelleme: Tam özellikli bir liste sızdırılmışken HTC 11’e muhtemelen HTC U adı verilecek ve Sense Touch veya Edge Sense olarak adlandırılan fütüristik özelliklerin kanıtı büyümeye devam ediyor. Bu HTC 11’in USP’si olabilir mi?

HTC 10, yeni bir tasarım, yeni özellikler ve yeni özelliklere sahip bir marka için yeniden keşfedilen bir şeydi. Fakat bazı açılardan hala bir değişim değildi ve hâlâ yoktu.

HTC U Ultra, HTC’nin ihtiyaç duyduğu en önemli amiral gemisi değildi, ancak iyi haberler başka bir high-end telefonun yolda olduğu düşünülüyor. HTC U’nun şu anki öncü olmasıyla HTC 11 olarak adlandırılacağı pek muhtemel görünmüyor ancak buna rağmen ne olursa olsun HTC’nin ana 2017 amiral gemisi olacak.

HTC 11 Yayın tarihi

HTC normalde amiral gemisini yılın başında başlattı ve 2016’da istisna değildi, ancak MWC’yi atladı (Mobil Dünya Kongresi – mobil sektör için büyük bir sergidir).

Ve bu yıl da MWC atlandı, şirket yeni bir amiral gemisi önermekle birlikte etkinlikten sonra da değil.

Bu, Snapdragon 835 olduğunu bildiğimiz yeni amiral gemisi çipinin bulunabilirliğine veya eksikliğine inanıyor. Ancak MWC’nin her iki durumda da mantıklı olmasını bekleyerek, aksi halde HTC 11, yakınlarda duyurulan HTC ile rekabet edeceğini bekliyordu. U Ultra.

Duyuru tarihi için en iyi tahminimiz Nisan ayı ortalarından sonuncuydu, çünkü Evan Blass bununla ne zaman göreceğimizi iddia ederken, telefonun global olarak Mayıs ayı başlarında mağazaları vurmasıyla geldi.

Aynı zamanda, HTC’nin 11 Smartphone ve Connected Devices Business Başkanı olan Chialin Chang, HTC 11 olarak adlandırılan bir telefonun olmayacağını doğrulamasına karşın, HTC 11’in farklı bir adla başlatılabileceğini düşünüyor ancak aslında HTC 11’in ne olacağını söylemiyor Aradı. Mevcut söylentiler, yeni adının HTC U olacağını öne sürdü.

HTC 11 tasarım

Peki burada ne var? Bu HTC U tüm ihtişamı altında mı? Görüntünün kaynağı seri ipucu Evan Blass olduğunu düşünürsek, bunun muhtemelen HTC’nin 2017 amiral gemisindeki ilk doğru gözümüzü, evde bir düğme ile ön tarafta bir cam sırt ve bir parmak izi algılayıcısı ile görüyoruz.

Daha önce, HTC U olabilecek bir telefona en iyi gözümüzün, üstten ve alttan büyükçe siyah ön çerçeveli ve bir tanesi de dikdörtgen bir ev düğmesi bulunan uçtan uca bir ekran olduğunu gösteriyordu. Aslında HTC U Ultra’ya çok benziyor.

Burayı göremiyoruz, ama daha önce Weibo’daki bir Çin kaynağı, önü ve sırtını gösteren bir görüntü paylaştı.

Sızdırılan tasarımın kaynağı konusunda sosyal medya hesabı açık değil, ilginç bir konsept, HTC Bolt / 10 Evo’dan öğeler alarak.

Gördüğünüz gibi sırt metal görünüyor, kenarları keskin bir şekilde eğimliyor ve ön kenar-kenarı ekrana sahip. Çarpıcı bir görünüm ve sızdırılmış bir video da benzer bir tasarım sergiliyor.

Özellikle HTC U Ultra’nın parlak camı yok ve telefonun ön tarafındaki ev düğmesi ve daha yeni sızıntıları var, bu nedenle bunların hangisi doğruysa bilinmiyor.

Ayrıca, HTC One X10 olduğuna inanılan bir telefonun sızdırılmış atışlarını gördük – muhtemelen HTC U değil, ancak HTC 11’in benzer bir tasarıma sahip olması mümkündür; bu durumda, bir metali sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. Arkada bir parmak izi tarayıcı bulunan unibody.

HTC 11 ekran

Birkaç söylenti, HTC U’nun 5.5 inçlik 1440 x 2560 ekranına (5.2 inç HTC 10 ekranında bir yükseltme) sahip olacağını önermektedir – bu yüzden bu biraz daha büyük bir telefon olacak.

Bir Weibo leaker bile telefonun kavisli bir ekranla geleceğini önermişti. Bu tanıdık geliyorsa, Samsung Galaxy S7 Edge’nin tam olarak aynı kurulum olduğundan ötürü.

Bununla birlikte, tüm kaynaklar bu karara katılıyor, son bir sızıntıyla aslında 1556 x 2550 ekrana sahip olacak gibi görünüyor – bu tek bir çözünürlük ve haklıysa sıradışı bir en boy oranını öneriyor, ancak tek en / boy oranlarının yuvarlandığını gördük LG G6 ve Samsung Galaxy S8’de, bu yüzden mümkün.

HTC U Ultra’nın tam olarak bu özellikle piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, LG V20’de gördüğümüz gibi, HTC 11’in ana cihazın üzerinde küçük bir ikincil ekrana sahip olma şansı da var.

Ama yine de HTC, iki aralığı ayırmak isteyecek ve bu nedenle 5.7 inç HTC U Ultra’dan biraz daha küçük bırakacağı için ekran boyutunda 5,5 inçlik bir sıçrama da olmayabilir.

HTC 11 OS ve güç

HTC’nin kendisi, HTC 11’de Snapdragon 835 kullanımını ima etti. Bir Çin kaynağı, HTC 11’in bazı detaylarını açıkladı. Kaçak, telefonun kaputun altında bir Qualcomm Snapdragon 835 yonga setinin yanı sıra 8GB RAM ve 256GB dahili depolama birimi ile geleceğini öne sürüyor.

Snapdragon 835 2017’de en üst seviye seçim cipsi olacak gibi, bunlar amiral gemisi spesifikasyonları olacaktı ve 8GB RAM mevcut telefonlardan neredeyse hiç duyulmuyor.

Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip başka bir kaynaktan benzer ancak biraz daha susturulmuş özellikler duyduk.

Bu arada başka bir kaynak Snapdragon 835 ile birlikte 4GB veya 6GB RAM ve 64 veya 128GB depolama alanı talep ediyor.

İşletim sisteminde olduğu gibi, HTC 11’in en yeni Android Nougat sürümü ve HTC’nin kendi yer paylaşımı üzerine gelmesini bekliyoruz. Gerçekten de hem Android Nougat 7.1 hem de HTC Sense 9.0 telefona sızıntıyla bağlı.

HTC 11 kamera ve pil

En son kamera söylentileri Evan Blass – güçlü bir sicili olan bir sızdıran kaynaklı. HTC U’nun 12MP arka kameraya ve 16MP ön yüze sahip bir kamerasına sahip olacağını iddia ediyor.

Ancak daha önce bir Weibo kaynağı, HTC 11’in 12MP arka kameraya ve 8MP cep telefonuna sahip olacağını belirtti. Her iki durumda da çift mercekli bir kamera alacağımız gibi gelmiyor.

Arka kamera 12MP ise, HTC 10’lerle aynı temel spesifikasyon olacak, ancak bir şekilde geliştirilecek gibi görünüyor. Örneğin, bir rivayete göre, fotoğraf çekmeden önce HDR efektlerini gerçek zamanlı olarak gösterebilen bir ‘HDR + Sahne Algılama’ özelliğine işaret eder.

Pil konusunda bir kaynak, ahizeye güç sağlayacak 3.700mAh’lik bir pilin olduğunu iddia ediyor. HTC 10’da yalnızca 3.000 mAh düzeyindeydi, bu yüzden HTC 11 uzun süre dayanabilen bir telefon olabilir, ancak daha yakın zamanlarda 3.000 mAh suyun paketinin geri dönüşünün olacağını duyduk.

Aynı kaynak, USB Tip-C üzerinden şarj edileceğini ve hızlı şarj işlemini desteklediğini iddia ediyor.

HTC 11 diğer özellikler

HTC U’nun tek büyük özelliği, basıncına duyarlı bir çerçeve olması muhtemeldir; telefonun kısa ya da çok sıkışmasıyla, Google Asistan ya da fotoğraf makinesi gibi uygulamaları ve özellikleri başlatıyor.

Aşağıdaki sızdırılmış görüntüde, Edge Sense veya Sense Touch olarak da bilinen özelliklerin kurulum ekranlarını görebilirsiniz.

Bu görüntü, bu özelliğin son açıklamalarıyla leaken Evan Blass’ın eşleşmesi arasında yer alıyor. Evan Blass da bu videoların paylaşımında bulunuyor.

Özellik hala görünmese de, @evleaks tarafından tweetlenen ve ‘Edge Sense’ geçişli bir HTC telefon ayarları ekranını içeren bir ekran görüntüsü de dahil olmak üzere, bunun kanıtı devam ediyor.

Görünüşe göre HTC’nin konsept sanatçılarından biri tarafından hayal görülen, HTC Ocean olarak bilinen bir konsept telefon olarak gösterilmiş olsa da, muhtemelen gerçek anlaşma gibi görünüyor.

HTC U aynı zamanda bazı ilginç ses özelliklerine sahip olabilir; sızdırılmış bir görüntü ile 4 mikrofona sahip olursunuz, böylece sesleri 3D olarak, surround ses efekti için veya Hi-Res’de kayıpsız kalite için kaydedebilirsiniz.

Aynı kaynak, telefonun iki hoparlörden Boom Sesi sesi alacağını ve sesi işitme ve kulak kanalınızın şekline göre uyarlayacak bir HTC USonic özelliği olacağını iddia ediyor. Ancak, telefonun sözde 3.5mm kulaklık bağlantı noktası bulunmuyor.

Ayrıca söyleniyor ki – şaşırtıcı olmayan bir şekilde – HTC U’nun bir parmak izi tarayıcısı var.

Ancak şaşırtıcı bir şekilde sızdırılmış video, Vive markalı bir HTC telefonunu gösteriyor. Bu HTC 11 / HTC U olabilir mi? Şüpheliyiz, ancak HTC’nin telefonu yeniden markalaştırması ve Samsung’un Gear VR ile yaptığı gibi, büyük bir mobil VR baskısı yapması da mümkündür.

TechRadar’ın aldığı: HTC U Ultra’da bir 3.5 mm kulaklık bağlantı noktası olmadığı için, Sense Touch / Edge Sense’in gittikçe artıyor olması, BoomSound’un 4 mikrofon ve 2 hoparlörle eşleşmesi buna inanıyor. Vive markalaştırmasına bir adım atılması da biraz olası görünmüyor – ve eğer gerçekleşmiş olsaydı, şimdilik bu konuda daha fazla şey duymayı umuyor olacağız.

HTC 11 fiyat

HTC U için henüz kesin fiyatlandırma ayrıntıları bilmiyoruz, ancak orada bulunan diğer amiral gemisi telefonlarına rakip olan fiyat etiketi ile pahalı bir telefon olmasını bekliyoruz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir