"Enter"a basıp içeriğe geçin

iPhone 8 bekleyenlere güzel haber!

Geçtiğimiz haftalarda sizlere iPhone 8‘in OLED ekran üretiminde yaşanan sıkıntılardan ötürü ertelenebileceği yönünde birkaç haber iletmiştik.

Bugün gelen bilgiler ise bunun doğru olmadığı ve Samsung Display’in beklenen sürede, beklenen miktarda OLED ekranı yetiştireceği yönünde.

iPhone 8 ne zaman gelecek?

Öncelikle iPhone 8‘in tanıtıldıktan hemen sonra satışa sunulma ihtimalinin bir hayli yükseldiğini söylememiz gerekiyor. Çünkü Samsung Display, OLED ekranları beklenen tarihte teslim edebilirse Apple kanadında bir sıkıntı yaşanmadığı sürece erteleme söz konusu olmayacaktır.

Gelen bilgilere göre Samsung, OLED ekranların üretimi için gerekli anahtar bileşenlerin siparişini bu ayın sonunda verecek ve Mayıs ayında ekranların üretimine başlanacak.
17-04/24/iphone8-2.jpg
Bu da ekranların teslimatının bir ay sonrasında, yani Haziran ayında gerçekleşebileceği anlamına geliyor. Apple’ın OLED ekran tedarikçisi olarak tek firma seçmesi ve bunun da Samsung olması nedeniyle, 2017 yılında piyasaya sürüleceği düşünülen üç yeni iPhone modelinde kullanılacak ekranların gecikme ihtimali kalmadı gibi görünüyor.
Fakat ortada farklı bir problemin olduğunu da belirtmemiz gerek. Yani üretimi geciktirebilecek tek detay, Apple’ın Samsung’dan Galaxy S8‘de kullanılan ekrandan daha kaliteli bir ekran üretmesini istemesi. Eğer bu durum söz konusu olursa, önümüzdeki haftalarda bir iPhone 8 erteleme haberiyle daha karşınızda olacağız demektir.
:: iPhone 8’in gecikeceğini düşünüyor musunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir