"Enter"a basıp içeriğe geçin

iPhone 8 sınırlı sayıda satışa çıkacak!

iPhone 8’in piyasaya sürülmesinin önceki yıllara kıyasla ertelenebileceğine dair daha önce birçok haber yapmıştık. Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo, dün yayınladığı raporunda OLED ekranlı iPhone’un seri üretiminin gecikeceğini bildiriyor.

iPhone 8 sınırlı sayıda satışa çıkacak

Kuo, yeni iPhone lansmanları için normal takvimin Ağustos / Eylül zaman aralığı yerine Ekim / Kasım‘a sarkacağını iddia ediyor. Analist, üretim zorluklarının iPhone 8 için Apple’ın özel sipariş ettiği birkaç önemli öncü bileşenden kaynaklandığını söylüyor. Ona göre, iPhone 7s modelleri normal takvimde satışa çıkacak. iPhone 8 ise Eylül ayında ama sınırlı sayıda satışa çıkacak.

17-04/25/iphone-8-5-1-555x430.jpg

Ming-chi Kuo, müşterilerin yeni iPhone’a sahip olmak için bir süre beklemek zorunda kalmalarının Apple’ın satışlarına zarar vereceğini söylüyor. Kuo, iPhone 8’in Galaxy S8 gibi çok güçlü bir rakiple rekabet edecek olmasının da satışları etkileyeceğini düşünüyor.

Kuo, iPhone 8’in gecikmesinin sebebi olarak OLED ekran paneli, yeni tasarlanmış 3D Touch modülü ve 3D özellikli kameraları görüyor. Analist, önemli güncelleme beklemediği iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için için olumsuz düşüncelere sahip.

iPhone 7s’in işi zor!

Kuo, donanımsal olarak çok fazla değişikliğe uğramayacak olan iPhone 7s‘in rakipleri ile rekabette zorlanacağını düşünüyor. Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi firmaların çerçevesiz ekranlı telefonları karşısında tutunmasının zor olduğunu belirtiyor.

17-04/25/iphone-7.jpg

KGI analisti Kuo, üretim sorunlarıyla ilgili net bilgiler ortaya çıkmadan önce Apple’ın 2017 yılı için 110 milyon civarında yeni iPhone satacağını iddia ediyordu. Fakat yeni raporunda iPhone 8’deki gecikmeden dolayı tahminini 80-90 milyon aralığına çekti.

:: Sizce beklenen özellikler iPhone 8’de olacak mı?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir