"Enter"a basıp içeriğe geçin

iPhone 8 tasarımı için ilginç iddia!

Hatırlarsanız dün sizlere Samsung’un OLED ekranlar için bu yıl içerisinde milyarlarca Dolar yatırım yapmayı hedeflediği haberini iletmiştik. Hatta o haberde Apple ile Samsung arasındaki anlaşmadan da bahsetmiş ve Apple’ın Samsung’dan OLED ekran satın alacağını söylemiştik.

Görünüşe göre bu detay iPhone 8 için önemli bir anlam taşıyor. Çünkü son gelen haberlere göre Apple, iPhone 8 üretiminde kullanmak adına Samsung’dan 70 milyon adet eğimli OLED ekran siparişi verdi ve beklemeye başladı.

Apple kendi grafik işlemcisini yapıyor!

Kavisli mi? Eğimli mi?

Eğimli ekran dediğimizde aklınıza direkt olarak kavisli ekran yapısının gelmemesi gerektiğini de belirtmemiz lazım. Zira Galaxy S8‘in tasarımına benzer bir tasarımla üretilen ilk iPhone ile karşı karşıya da olabiliriz.

17-04/04/i1_2.jpg

Sonbahar döneminde iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile birlikte tanıtılması beklenen iPhone 8‘in gerçekten de eğimli bir ekran kullanıp kullanmayacağı konusu da netleşmiş değil.

Fakat Apple’ın iPhone 7s‘in tasarımında iPhone 7’den çok uzaklaşmamayı seçeceği de artık alışılagelmiş bir durum. Bu yüzden verilen bu ekran siparişinin direkt olarak iPhone 8 için olduğunu düşünmek de yanlış olmayacaktır.

Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

:: iPhone 8’in tasarımı sizce nasıl olmalı?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir