"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG G6’ya yüz tanıma özelliği gelebilir!

Şubat ayında MWC 2017‘de tanıtılan LG G618: 9 görüntü formatı oranı, oldukça dar ekran-kasa oranı, kablosuz şarj gibi özellikleri ile yılın en dikkat çeken telefonlarından biri. LG G6’ın tanıtımında bahsedilmeyen, fakat yazılımla aktif olarak kullanılabilecek 3D yüz tanıma özelliğine sahip olduğu iddia ediliyor.

LG G6’ya yüz tanıma özelliği geliyor

İddialara göre LG, OezFR yazılımı ile yüz tanıma doğrulama seçeneğini ve özellliğini aktif etmek için Oez firması ile ortaklık anlaşması imzaladı. LG’nin 3D yüz tanıma özelliği ile birlikte Haziran ayında LG Pay‘i de hizmete sokması bekleniyor.

17-04/16/lg-g6-yuz-tanima-552x309.jpg

LG, böylece akıllı telefon sektöründe temassız ödemeler için yüz tanımayı ilk kez kullanan şirket olacak. Mobil ödemeler için heyecan verici bir haber, ancak amiral gemisine daha önce denenmemiş bir ödeme doğrulama işlevini entegre etmek için 6-7 hafta çok kısa bir süre. Bu sebeple yüz tanımanın ödemelerde kullanılması konusunda endişeler var.

The Investor‘a göre LG, platformu kolayca LG V20 ve LG G5‘e entegre edilebilmek için Oez ile ortaklık kurdu. Telefonlarda 3.5 ila 5 MB arasında bir alan kaplayan yazılım, resimlerle yüz tanımayı önlemek için güvenlik önlemleri ile birlikte geliyor. Böylece Galaxy S8’de yaşanan güvenlik zafiyetinin G6’da olmayacağı belirtiliyor.

:: LG G6’ya gelecek bu özellik sizce ne kadar güvenli olur?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir