"Enter"a basıp içeriğe geçin

Microsoft farklı bir cihaz için hazırlanıyor!

Microsoft tarafından bir Surface Phone cihazın sunulacağı hakkındaki dedikodular uzun zamandır devam ederken, cihazın en erken bu yılın sonlarında ya da gelecek yıl tanıtılacağı düşünülüyor. Öte yandan şirketin üst üste ortaya çıkan patent başvuruları merak uyandırmaya devam etmekte.

Microsoft’tan ilginç bir patent!

Microsoft e-kağıt destekli çift ekran sunabilir

Şirketin geçtiğimiz haftalarda katlanabilir ekranlarla ilgili bir patent başvurusu ortaya çıkmıştı ve buna göre cihaz ortadan ikiye katlanarak farklı kullanım şekilleri sunabiliyordu. Son olarak gözüken patentse çift ekranlı cihaz olarak geçiyor.

Cihazın bir elektronik kağıdın (e-kağıt) yanı sıra yayın yapacak bir ekrana sahip olacağı belirtilmekte. Elektronik kağıt, görsel olarak statik kullanıcı girdileri ve kontrolleri oluşturmak için kullanılacakken, yayın yapacak ekran ise bir elektronik ekran aygıtı sunacak.

17-04/04/microsoft-cift-ekran-patent.jpg

Başvurunun Eylül 2016 tarihinde yapılmış olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yani çift ekranın bir Surface Phone mu yoksa bambaşka bir cihaz için mi düşünüldüğünü bilmek oldukça güç. Belki de bu patent, Microsoft’un Surface Book gibi cihazlarında kullanacağı ve Apple MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda yer alan Touch Bar Teknolojisine ciddi bir yanıt da olabilir.

Bakalım çift ekranlı cihaz patentini ilk olarak ne zaman ve hangi cihazda görebileceğiz?

:: Surface Phone’da çift ekran kullanılabileceği konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir