"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nexus 6P ve 5X için yolun sonu göründü!

Akıllı telefon satın almak isteyen bir kullanıcının Google‘ın Nexus veya Pixel serisinden bir cihazı tercih etmesini sağlayan ana faktörün yazılım güncellemeleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Zira, amiral gemi modelleri bile yeni Android sürümleri için aylarca beklerken, yazılım güncellemelerini doğrudan Google’dan alan Nexus ve Pixel serisi cihazlara güncellemenin ulaşması sadece birkaç saat sürüyor.

Google, bugün Nexus ve Pixel serisinde yer alan modeller için yazılım desteğini sonlandıracağı tarihleri açıkladığı listeyi güncelledi!

Nexus ve Pixel serisi için yazılım destek tarihleri güncellendi!

Google, listede yaptığı güncelleme ile Nexus 6P ve Nexus 5X modelleri için yazılım güncellemesi garantisinin Eylül ayı itibariyle son bulacağını açıkladı.

17-04/28/nexus-5.jpg

Güvenlik güncelleştirmeleri konusunda ise 1 yıl boyunca daha desteği sürdürmeyi planlayan Google, son tarih olarak 2018 yılı Eylül ayını belirledi.

Her iki cihazında 2015 yılında kullanıcılar ile buluştuğunu dikkate aldığımızda Google iki yıl boyunca yeni Android sürümlerini, üç yıl boyunca ise güvenlik güncelleştirmelerini cihaz ile buluşturmuş oluyor.

:: Google’ın yazılım güncellemeleri konusunda uyguladığı politikayı beğeniyor musunuz?

SDN


İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir