"Enter"a basıp içeriğe geçin

Piyasaya bakarsak hatalı Galaxy Note 7s – LG’nin en iyi telefonundan daha fazla kullanıldı.

Asla Samsung’a karşı bahse girmeyin.

ABD’de Galaxy Note7 telefonlarının yüzde 93’ünü başarıyla geri çağırmasına rağmen, çok yetenekli LG V20 de dahil olmak üzere en yakın rakiplerinden daha aktif Note7 kullanılıyor.

Samsung’a karşı isyan eden donanım korsanlarıyla tanışın

Veriler araştırma şirketi Apteligent’den (Android Police ile) geliyor  Not7’yi halen LG V20, HTC Bolt ve OnePlus 3T’nin üzerinde oldukça iyi oturuyor.

Bu grafik, Note7 kullanıcılarının aylarca telefonlarını nasıl değiştireceklerini ve Samsung’un genel hatırlamasının bir parçası olarak düşünüyorlar.

Telefonlarını devre dışı bırakmaya yönelik yeni yazılım girişimlerine direnmeye devam eden, Note7 sahiplerinin hırslı grupları var. Bu nedenle, kalan Note7’lerin yüzde 10’undan azı hala aktif olarak telefonlarını kullanıyor olması, büyük bir sürpriz olmayacaktır.

 

Apteligent’in grafikte uyarılar var, diğer bir deyişle rakip telefonların grafikte listelenmesi (diğer bir deyişle, LG V20 Avrupa’da bulunmamaktadır), Android görünümüne ilginç bir bakış sağlamaktadır ve birkaç eğilim önerebilir.

LG  berbat
Birincisi, LG’nin mobil işi aslında çöktü. Bir zamanlar Samsung için ciddi bir rakip olan LG’nin telefonları üzücü ve acınacak bir duruma düştü. Son yıllarda, LG telefonlarıyla sağlam temel bulamadı.

LG, Quad HD ekranı ilk kullananlardan biri olmak, kamerasına lazer otofokus eklemek ve çıkarılabilir pilleri eklemek gibi yenilikçi özelliklerle tanınmıştı.

LG’nin eğilimlere ayak uyduramaması, tüketicilerin gerçekten ihtiyaç duyduğu şeylerle temasa girmeyen bir şirketi gösteriyor.
Övgüye değer LG diğer telefon üreticileri uzun süredir terk ettiği özellikleri sunmaktan ötürü, bu yılın yarı modüler G5’teki kumarının hepsi iğneyi hareket ettirmede başarısız oldu; Satışlar beklenen şirketten daha düşüktü ve söylentileri G6 modüler tasarımı hurdaya çıkaracak.

Şirketin V-serisi de V10 ve V20’nin küçücük ekranının çok sorunlu olduğunu söyleyen pek çok çalışmayla sonuç vermedi.

LG’nin trendleri takip etmemesi (yani, daha ince, hafif metal gövdeli tasarımlar ve suya dayanıklılık), tüketicilerin gerçekten ihtiyaç duydukları şeylerden uzak olduğu bir şirkete sahip.

Apple ve Samsung, tartışmalı özellikleri (kavisli cam kenarlar, kulaklık girişi çıkarma vb.) Nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor ancak en azından yeniliği ileriye doğru iten ve sopaya sokan bir vizyona sahipler. LG‘nin flip-flopping’i, her zamankinden daha rekabetçi bir pazarda yığının dibine indi.

Samsung Telcii'den AlınırSamsung yakında devrilmeyecektir
Bu arada, veriler diğer sorunlu Android telefon üreticilerinin yeniden canlanma eğiliminde olabileceğini gösteriyor. Pazar payını kaybeden ve mobil pazardaki yerini kaybeden Sony, Xperia XZ ile uyumlu görünüyor ve Lenovo’nun modüler Moto Z bile Not 7’den daha aktif şekilde kullanıldığı görülüyor. Google’ın kısa bir süre önce piyasaya sürülen Pixel ve Pixel XL’de de çirkinlik yok.

HTC Bolt (diğer adıyla HTC 10 Evo ABD dışındadır) ve OnePlus 3T’nin göreceli yeniliği, aktif kullanıcı sayısının düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ancak, Bolt’un süper eski Snapdragon 810 işlemci ve OnePlus 3T’nin daha düşük hacimli satışları gibi göz önüne almanız gereken başka faktörler de var.

Tabii kesin olmasa da (sonuçta sadece bir kaynaktır), grafik birçok kişinin tahmin ettiği şeyleri yansıtıyor ve Not 7 tamamen başarısız olmuş olabilir ve Samsung markası kesinlikle zarar görmüş, ancak şirket hiç bitmedi. Samsung yeniden toparlanacak ve tonlarca ve ton telefon satmaya devam edecek; 2.5 milyon sevkıyat Note7s, 2015 yılında 324.8 milyon telefon satan bir şirkette sadece bir düşüş oldu.

Diğer her telefon üreticisi için ya A-oyunlarını 2017’de getirmek zorunda kalacaklar ya da gerçeği kabul edecekler: Apple ve Samsung hakimiyet altına giriyor. Bununla birlikte, Çin’in en büyük telefon üreticilerinin (Huawei, Xiaomi, vb.) Hala oturmadığını ve hızlı bir şekilde sızdığını belirtmek gerekir. Yine de, Samsung bir yere gitmiyor.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir