"Enter"a basıp içeriğe geçin

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S7 edge kameraları karşı karşıya [Video]

Samsung Galaxy S8 önceki modele göre büyük oranda farklı tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tanıtımda cihazın çoğu özelliğine değinen Samsung’un kameradan fazla bahsetmemiş olması soru işaretlerini beraberinde getirdi. Galaxy S8’in kamera kalitesinin Galaxy S7 edge modeline göre ne kadar farklı olduğu merak konusu haline geldi. Yapılan bu testte Samsung Galaxy S8+ ve Galaxy S7 edge’in kameraları arasında ne kadar fark olduğu gözler önüne seriliyor.

Akıllı telefonlarda farklı testler yapmasıyla bilinen SuperSaf TV isimli YouTube kanalının yeni konuğu Samsung Galaxy S8+ ve Samsung Galaxy S7 edge oldu. Yayınlanan videoda cihazın hem ön hem de arka kamerası mercek altına alınıyor. Bilindiği üzere her iki cihazın da arka tarafında 12 megapiksel çözünürlüğünde 1.7 diyafram değerine sahip kamera yer alıyor. Fakat Galaxy S8’in görüntü işleme özelliğinde yapılan geliştirmeler, cihazın daha iyi fotoğraf çekebilmesini mümkün hale getiriyor. Yapılan çekimlerde düşük ışık koşullarında Galaxy S8’in daha başarılı olduğu dikkat çekerken ayrıca renklerin de yeni amiral gemisi modelde daha canlı göründüğü de dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung Galaxy S8’in ön kamerasında diyafram değeri aynı kalırken çözünürlükte artış yaşanmış durumda. Galaxy S7’de ön kameranın çözünürlüğü 5 megapiksel, Galaxy S8’de ise 8 megapiksel. Özellikle fotoğraf kesildiğinde görüntü kalitesindeki fark rahatlıkla görülüyor. İki telefonun merakla beklenen kamera karşılaştırmasına haberin görseli üzeriden ulaşabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir