"Enter"a basıp içeriğe geçin

Samsung, iPhone 8’in OLED panelleri için hazırlıklara başladı

Apple‘ın bu sene içinde kullanıcılara tanıtmayı planladığı iPhone 8’e dair yeni iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Birçok yeniliği beraberinde getirmesi planlanan bu akıllı telefonun OLED ekrana sahip olacağına dair iddialar giderek güçleniyor. Hatta Apple’ın çoktan 70 milyon OLED panel siparişi verdiği dile getiriliyor.

Bildiğiniz gibi Samsung’un iPhone 8’e dev bir yatırımda bulunacağı son zamanlarda dile getiriliyordu. Güney Koreli The Investor’ın haberi de Apple’ın artık OLED ekran teknolojisine geçiş yapacağına işaret ediyordu. Bu teknolojisinin şimdilik Apple’ın 10. yılında duyurulan cihaza özel kalacağı, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde LCD ekranların kullanımına devam edileceği söyleniyordu.

Son olarak Nikkei‘nin bu iddiaları doğrular nitelikte bir haberle karşımıza çıktı. Bu özel habere göre Apple merakla beklenen yeni iPhone için gerçekten de tanıdık bir tedarikçiye yöneldi. Samsung’a 70 milyon OLED panel siparişinde bulundu. Samsung talebin artma ihtimalini göz önünde bulundurarak 95 milyon OLED panel hazırlığına başladı. Bu siparişin ardından iPhone 8’in kavisli OLED ekranlara geçişinin netleştiği dile getiriliyor. İddiaların doğru çıkması durumunda Apple ilk kez kavisli OLED ekran kullanmış olacak.

Tüm bu detayların eylül ayında gerçekleştirileceği düşünülen büyük etkinlikle birlikte netleşeceği düşünülüyor. iPhone 8’in Türkiye’de ekim veya kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Nikkei Haberde kullanılan görsel konsept çalışmasına aittir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir