"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sony Xperia Z5 ve Z3+ için yeni güncelleme!

MWC 2017 kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği Xperia XZ Premium modeli ile 2017 yılına iddialı bir giriş yapan Sony, akıllı telefonlarını yeni güncellemeler ile buluşturmaya devam ediyor.

Sony, Xperia Z5, Z4 Tablet ve Z3+ modellerini kapsayan 32.3.A.2.33 sürüm numaralı yeni bir güncelleme yayınladı.

Xperia Z5, Z4 Tablet ve Z3+ için güvenlik güncelleştirmesi!

Güncelleme ile birlikte Google’ın Mart ayı için yayınladığı güvenlik yamaları cihazlar ile buluşurken, bazı kullanıcılar güncelleme ile Xperia Z5 modelinde Android 7.0 Nougat sonrasında yaşanan ses sorununun çözüldüğüne dair geri bildirimde bulunmaya başladı.

17-03/31/sony-xperia-guncelleme.png

Geçtiğimiz aylarda Xperia Z5 serisi için yayınlanan Android 7.0 Nougat güncellemesini yükleyen kullanıcılar, akıllı telefonlarının ses seviyesinde ciddi bir düşüş ile karşılaştılar.

Sorun yaşayan kullanıcıların sayısında hızla artış yaşanması ile birlikte açıklama yapan Sony yetkilileri, durumun farkında olduklarını ve yeni bir güncelleme ile çözüleceğine dair açıklama yapmıştı.

Ses sorunları konusunda güncelleme notlarında herhangi bir bilgi yer almazken, OTA yoluyla dağıtımı devam eden güncellemenin önümüzdeki günlerde ülkemizde bulunan cihazlara ulaşması bekleniyor.

:: Sony’nin yayınladığı yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir