"Enter"a basıp içeriğe geçin

Windows 10 Mobile Creators Update az sayıda Windows telefonuna dağıtılacak

Microsoft 25 Nisan tarihinden itibaren Windows 10 Mobile Creators Update güncellemesinin dağıtımına başlıyor. Ancak bu güncellemeyi fazla telefon almayacak. ZDNet, sadece kısıtlı sayıda Windows telefonunun güncellemeyi alacağını söylüyor. Halbuki beta sürümünü daha fazla sayıda cihazın yüklemesine açılmıştı.

Aslında bu durum çok da şaşırtıcı sayılmaz, çünkü geçen yıl da her Lumia cihazı Windows 10’a yükseltilecek cihazlar listesinde yer almıyordu. Yine de, bu durum zaten az sayıda olan ve güncelleme bekleyen Windows telefon kullanıcılarını üzecektir.

ZDNet’in yayınladığı listeye göre Windows 10 Mobile Creators Update güncellemesini alacak cihazlar şu şekilde sıralanıyor:

Alcatel IDOL 4S Alcatel OneTouch Fierce XL HP Elite x3 Lenovo Softbank 503LV MCJ Madosma Q601 Microsoft Lumia 550 Microsoft Lumia 640 / 640XL Microsoft Lumia 650 Microsoft Lumia 950 / 950 XL Trinity NuAns Neo VAIO VPB051

Microsoft bu güncelleme listesini resmi olarak yayınlamadı, ancak şirket ZDNet’e tüm cihazların Windows 10 Mobile Creators Update güncelleştirmesini almayacağı bilgisini doğruladı. Şirketten gelen açıklamada, daha önceki Windows güncellemelerinde olduğu gibi, bir cihazın donanımının uyumsuz olması, mevcut sürücülerin desteklenmemesi veya cihazın Orijinal Cihaz Üreticisi (OEM) destek periyodu dışında kalması gibi nedenlerden dolayı Creators Update’i almayabileceği belirtiliyor. Buna ek olarak güncellemeyi alacak cihazlar listesinin Ürün Yaşam Döngüsü sayfasına çok yakında ekleneceğini de dile getirdi.

KAYNAK: ZDNET

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir