"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi Mi 6c, Snapdragon 660 ile mi geliyor?

Geçtiğimiz ay tanıtılan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 6’nın ardından firma daha uygun fiyatlı bir Mi 6 üretebilmek için kolları sıvamışa benziyor. Performans testlerinde Xiaomi’nin yeni orta segment akıllı telefonu Mi 6c’ye ait olduğu iddia edilen yeni görseller yayımlandı.

Xiaomi  Jason nedir?

Görsellerde en çok dikkat çeken şey tabii ki cihazın 2.2 GHz’de çalışan sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 660 işlemci kullanıyor olması. Jason kod adıyla testlerdeki yerini alan cihazın grafik işlemcisi ise Adreno 512 olarak görünüyor.

17-05/29/sdn-shiftdelete-xiaomi-mi6c.jpg

Bunların dışında Xiaomi Mi 6c’nin Android 7.1.1 sürümü ile birlikte, 6 GB bellek ve 64 GB dahili hafızaya sahip olacağını da söylemek mümkün. Son olarak da 11 MP’lik 4k video kaydı yapabilen bir ana kamerası da testlerde görünenler arasında.

İşin daha da ilginci Xiaomi’nin bu orta hatta giriş seviyesi olarak bile adlandırabileceğimiz modelde neredeyse amiral gemisi Mi 6 ile aynı donanımı kullanıyor olması. İşlemci dışında bellek kapasitesi, ekran boyutu ve dahili hafızası Mi 6 ile tamamen aynı.

Aralarında oluşacak fiyat farkını yaratan şey ise kameralarda daha düşük modellerin tercih edilmiş olması. Ön yüzde yer alan özçekim kamerası 8 MP’den 4 MP’e düşürülmüş. Aynı şekilde arka kamera da 11 MP’lik bir tercih yapılmış.

Şimdilik Xiaomi’nin Mi 6c modelini ne zaman tanıtacağı kesinleşmiş değil. Yukarıdaki görselin tamamen uydurma bir görsel olma ihtimali de var ama muhtemelen yakın zamanda bunun gerçek olup olmadığını anlamamız mümkün olacak.

:: Xiaomi’nin Mi 6c modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN
İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir