"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi, Samsung’u Galaxy S8’in en güçlü olduğu yerden vurmaya hazırlanıyor

Xiaomi, geçen sene Mi Mix modeliyle Samsung Galaxy S8 daha çıkmadan onun önüne geçmişti. Yeni bir sızıntıya göre yine aynısı olacak.

Bugünlerde teknoloji tutkunlarının en sık yaptığı şey Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’in ince çerçeveli –neredeyse çerçevesiz– şıklığına olan hayranlıklarını dile getirmek. Teknoloji dünyasında bugünlerde en çok konuşulan şeylerden biri de, Galaxy S8 ile Samsung’un çerçevesiz tasarıma giden yolda bir bekleyiş başlatmış olması ve ekran/gövde oranında belirlediği(!) yeni standartla birçok Android severin bir sonraki alacağı telefon için tasarım beklentilerini yeniden belirlemesi.

Xiaomi’yi sıkı takip edenler ise Xiaomi’nin geçen sene tasarım dünyasında büyük bir heyecan uyandırarak piyasaya sürdüğü Mi Mix modeliyle, halihazırda ekran/gövde oranıyla Galaxy S8’in önünde olduğunu biliyor.


Samsung Galaxy S8‘in neredeyse çerçevesiz tasarımına hayran olurken, ekranın tüm gövdeye oranına bakıldığı zaman geçen sene çıkan Mi Mix’in S8’le aynı ekran/gövde oranına sahip olduğunu ve Galaxy S8’in değiştirdiği zannedilen standardı geçen sene Mi Mix’in yarattığını unutmamak gerekiyor. Rakamlarla ifade etmek gerekirse; geçtiğimiz yıl tanıtılan Mi Mix %83,6‘lık ekran/gövde oranına sahip. Samsung Galaxy S8 de aynı şekilde %83,6‘lık ekran/gövde oranıyla geliyor.

Yine önde olacak

Çin’in popüler sosyal medya ağı Weibo’da ortaya çıkan ve Slash Leaks tarafından yayınlanan bir sızıntı ise Xiaomi’nin Mi serisi için tasarladığı bir sonraki model olan Mi 6‘nın bir prototipini gösteriyor.


Ekonomi dergisi Forbes’un teknoloji bülteninin Asya ayağını çeken yazarı Ben Sin, bu sızıntıyı ismini açıklamak istemediği birkaç Çinli kaynağa sorduğunu, ve söz konusu prototipin Mi 6’yı gösterdiğini doğruladıklarını yazdı.

Bu prototip resim gerçekten de Mi 6’nın son halini yansıtıyorsa, Xiaomi bir kez daha ekran/gövde oranında Android dünyasındaki liderliği göğüsleyecek. Mi 6’nın ekran/gövde oranı, bu sızıntıya göre Mi Mix’in de Galaxy S8’in de önünde görünüyor.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir