"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xiaomi’den ABD sorusuna üzücü yanıt!

Xiaomi’nin akıllı telefonları özellikle düşük fiyat etiketleri ve güçlü donanımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan kullanıcılar da cihazın ülkelerinde satılıp satılmayacağını merak ediyor.

Fakat Xiaomi’nin Başkan Vekili Wang Xiang’ın yaptığı açıklamayla akıllı telefonların Amerika Birleşik Devletleri’nde satılma gibi bir planın olmadığı ortaya çıktı.

Xiaomi neden satılmayacak?

Xiang’ın açıklamalarına göre Xiaomi’nin genişleme planları arasında Amerika Birleşik Devletleri hala bulunmuyor. Bu tabii ki Amerikan vatandaşları için pek de hoş karşılanacak bir durum gibi görünmüyor.

17-04/25/binlinxiaomiceo2.jpg

Bu kararın arkasında yatan sebep olarak ise Xiaomi’nin OnePlus ya da Huawei gibi direkt olarak firmadan müşteriye satış politikası izlemek istememesi. Yani ABD’nin önde gelen GSM operatörleriyle anlaşmaları ve satışları bu şekilde gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Bunun için ise akıllı telefonlarını ABD pazarına yönelik olarak yeniden programlayacak insanlara ihtiyaçları var demektir. Bu da firmanın şu anda istemediği yönde bir genişleme olarak görülüyor.

:: Xiaomi’nin bu kararını nasıl karşılıyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir