"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xperia XZs için özelleştirilmiş yazılım desteği

Sony’nin Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde Xperia XZ Premium modelinin yanı sıra duyurusunu gerçekleştirdiği bir diğer cihaz ise, Xperia XZs oldu.

5.2 inç büyüklüğünde Full HD ekranı, Snapdragon 820 işlemcisi ve 4 GB RAM’i ile üst seviye teknik özelliklere sahip olan Xperia XZs için, Sony’den kullanıcıları sevindirecek bir hamle geldi.

Sony, bugün yaptığı açıklama ile Xperia XZs modelini Open Device programına dahil ettiğini duyurdu.

Sony Xperia XZs modeli için AOSP desteği!

Bu sayede Google’ın yazılım kaynak kodlarını herkese açık bir şekilde yayınladığı AOSP yani Android Open Source Project’e dahil olan Xperia XZs için özelleştirilmiş yazılımlar hazırlamak mümkün hale geldi.

17-04/26/xperia-xzs-1493213086.jpg

Sony’nin yayınlamış olduğu araçları kullanan geliştiriciler, Xperia XZs için Android 7.0 Nougat tabanlı yazılımlar hazırlayabilecekler.

AOSP hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, yazılımın kaynak kodlarını alan geliştiriciler, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra dahil etmek istediği uygulamalara yazılıma entegre eder.

Bu sayede kullanıcılar, firmaların akıllı telefonlar ile birlikte sunduğu ve silinmesine izin vermediği yazılımlardan kurtulma şansı buluyor.

:: Sony’nin Xperia XZs modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir