"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yenilenen Galaxy Note 7’nin çıkış tarihi belli!

Samsung’un Galaxy Note 7‘yi yenileyerek yeniden piyasaya süreceği yönünde ortaya atılan iddialar artık kesinleşti denebilir. Dün ortaya çıkan Wi-Fi lisans onayı haberlerinin ardından, sizlere o haberde belirttiğimiz gibi kısa bir süre sonra yani Haziran ayı içerisinde Note 7’nin yeniden piyasaya sürüleceği belirtildi.

Galaxy Note 7 ülkemize gelecek mi?

Bu sorunun yanıtını henüz bilmediğimizi belirtmemiz gerekiyor çünkü Samsung’un planları ilk olarak Güney Kore’de yenilenen Galaxy Note 7‘leri piyasaya sürmek yönünde. Hatta Galaxy Note 7‘nin yaklaşık 620 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği dahi belli olmuş durumda.

Fiyat konusunda şaşkınlık yaşayanlar haklılar çünkü Galaxy Note 7 tanıtıldıktan kısa bir süre sonra 875 Dolar fiyatla satışa sunulmuştu. Bu da yenilenen Galaxy Note 7‘lerin yaklaşık 250 Dolar daha ucuza satılacağı anlamına geliyor.

17-04/25/galaxy-note-7-nasil-format-atilir.jpg

Bu yüzden yaklaşık yüzde 30’a varan indirime gidilen Galaxy Note 7, ülkemizde satışa sunulduğunda da benzer bir indirim ile raflardaki yerini alabilir gibi görünüyor.

Son olarak piyasadan toplatılan yaklaşık 4 milyon Galaxy Note 7‘den 300.000 tanesi direkt olarak Güney Kore’de satışa sunulacak. Cihazın Galaxy Note 7R adıyla kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Geriye kalan yaklaşık 3.5 milyon cihazın hangi ülkelerde satılacağı ise henüz belirlenmiş ya da en azından açıklanmış değil.

:: Galaxy Note 7’yi tekrar satın almayı düşünür müsünüz?

SDN

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir